Czym usunąć klej po taśmie klejącej?

Czym usunąć klej po taśmie klejącej?

1 czerwca 2021 0 przez Redakcja To Kocham

Usuwanie śladów po taśmie klejącej może wydawać się kłopotliwe. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na efektywne usunięcie kleju po taśmie klejącej i przywrócenie powierzchni na przykład ściany dawnego wyglądu. Stosując opisane sposoby, można raz na zawsze pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Istnieją dedykowane preparaty służące usuwaniu śladów po taśmie klejącej. Rozmaite środki zmywające dostępne w sprayach oraz płynnej postaci wymagają co ważne zapoznania się z ulotką przed ich użyciem. Należy być ostrożnym z dozowaniem preparatów tego typu, aby ich zbyt duża moc nie uszkodziła powierzchni, z której usuwamy ślady po taśmie klejącej. Jeżeli nie dysponujemy żadnym ze specjalnie przeznaczonych do tego środków, możemy użyć również na przykład mydła, masła, majonezu oraz innych substancji, które są tłuste. To, jakiej substancji użyjemy do usunięcia śladów po taśmie, zależeć powinno w dużej mierze od tego, z jakiego rodzaju powierzchnią mamy do czynienia.W jaki sposób usunąć ślady po taśmie z mebli?

Jeżeli chodzi o polerowane meble, doskonałym środkiem do usuwania śladów po taśmie jest olejek eteryczny. Po zwilżeniu śladów i pozostawieniu na kilka minut należy dokładnie wytrzeć miejsce, gdzie była taśma papierowym ręcznikiem. Jeżeli chodzi o meble wykonane ze zwykłego drewna, dobrym rozwiązaniem do usuwania kleju po taśmie klejącej jest użycie spirytusu. Należy jednak pamiętać, by nie używać go na polerowanej powierzchni, gdyż na tego typu meblach spirytus mógłby zostawiać plamy. Ciekawym rozwiązaniem jest również użycie na meblach, które nie są polerowane suszarki do włosów. Po tego typu podgrzaniu łatwiej jest usunąć klej po taśmie klejącej. Jednym z wartych opisania sposobów pozbycia się śladów po taśmie jest również użycie zwykłej gumki. Co prawda pocieranie miejsca, na którym znajdują się ślady po taśmie, jest dość pracochłonne i czasochłonne, ale również przynosi dobre rezultaty.

W jaki sposób usunąć ślady po taśmie ze ścian i tapet?

W przypadku usuwania śladów po taśmie ze ścian i tapet również można podgrzać je za pomocą suszarki do włosów. Do pozbycia się uciążliwych śladów można skutecznie użyć także drobnoziarnistego papieru ściernego. Klej rozmiękczyć można również acetonem lub beztłuszczowym lakierem do paznokci.

W jaki sposób usunąć ślady po taśmie ze szkła i plastiku?

Usuwanie śladów po taśmie samoprzylepnej ze szkła wcale nie musi być trudne. Aby to zrobić, można wytrzeć szkło środkiem do czyszczenia okien. Możliwe jest także użycie acetonu lub alkoholu. Ważne jest, aby założyć rękawiczki, używając tego typu środków, gdyż mogą one drażniąco działać na skórę. Szkło i plastik, które mają na sobie ślady po taśmie, można również skutecznie wyczyścić zwykłą sodą. Aby to zrobić, wystarczy zalać łyżeczkę sody gorącą wodą. Ciekawym rozwiązaniem jest również usuwanie ze szkła i plastiku kleju po taśmie klejącej za pomocą benzyny. Po zwilżeniu kawałka waty benzyną można przecierać powierzchnię tak długo, aż przyniesie to oczekiwane rezultaty.W jaki sposób usunąć ślady po taśmie klejącej z ubrań?

Pranie ubrań jest najbardziej powszechnym sposobem na usuwanie z nich kleju po taśmie klejącej. Aby tego typu pranie było skuteczne, woda powinna być gorąca. Warto zatem mieć na uwadze, czy tkanina wytrzyma wysoką temperaturę. Kolejnym ze sposobów może być użycie rozpuszczalników chemicznych. W tym przypadku również należy zadbać o to, aby tkanina nie ucierpiała. Rozsądnym jest o ile to możliwe sprawdzenie reakcji tkaniny na bardzo małym jej kawałku przed całościowym usuwaniem śladów po taśmie klejącej. Jeżeli tkanina nie ulega zniszczeniu, można użyć preparatu na całej powierzchni plamy.

Istnieje wiele sposobów skutecznego usuwania śladów po taśmie z bardzo różnych powierzchni. Stosując dowolny z opisanych powyżej sposobów, warto uważać, by nie uszkodzić mebli, ścian, ubrań i innych miejsc, z których usuwamy ślady po taśmie. Zachowanie środków ostrożności przy pozbywaniu się śladów po taśmie klejącej zawsze jest naszym sprzymierzeńcem.