kwiaty cięte bezpieczne dla kota

Kwiaty cięte bezpieczne dla kota

Roślin niebezpiecznych dla kotów jest całe mnóstwo. Wielu właścicieli mruczków przezornie pozbywa się z domu wszelkich kwiatów. Inni sądzą, że ich przyjaciel nie będzie podgryzał listków czy płatków, bo do tej pory nigdy tego nie robił. Lub wystarczała mu posadzona specjalnie dla niego trawa. Jednak wystarczy, że kot raz niespodziewanie poczęstuje się nieodpowiednią rośliną, a przypłaci to zdrowiem lub nawet życiem. Odpowiedzialnie będzie nie liczyć na koci „rozsądek” lub szczęście. W zasięgu kota powinny znajdować się jedynie bezpieczne dla niego kwiaty. Szkodliwe rośliny należy umieścić w miejscu niedostępnym lub po prostu z nich zrezygnować.

Lista kwiatów ciętych bezpiecznych dla kota

  • goździki
  • róże
  • cynie
  • lewkonie
  • astry
  • słoneczniki
  • dalie
  • lwie paszcze

Goździki

kwiaty bezpieczne dla kota goździki
Często kupowane w prezencie z okazji Dnia Kobiet lub Dnia Matki goździki to bezpieczny dla kota wybór. Kwiaty te przez pewien czas wyszły z mody, gdyż wielu osobom kojarzyły się z czasami PRL. Obecnie na powrót zagościły na salonach i zdobią przestrzenie w rozmaitych konfiguracjach. Goździki występują w licznych odcieniach. Są goździki białe, żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe, a także wielobarwne.

Róże

kwiaty bezpieczne dla kota

Niezaprzeczalna królowa kwiatów – róża – jest kwiatem bezpiecznym dla kota. Zjedzenie róży nie grozi zatruciem, chociaż ciekawski mruczek może ukuć się jej kolcem. Jednak po takiej przygodzie nie powinien chcieć tego powtarzać. Róża to piękny kwiat, który sprawdzi się na każdą okazję. Można ją podarować zarówno ukochanej osobie, jak i nauczycielce czy szefowej.

Cynie

kwiaty bezpieczne dla kota - cynie

Kolorowe cynie rosną w wielu ogrodach. Są też elementem bukietów, które świetnie pasują do takich okazji jak imieniny czy urodziny. Przed zakupem bukietu warto jednak upewnić się, czy w kompozycji nie znajdują się inne kwiaty trujące dla kota. Cięte cynie będą uroczą ozdobą domu w sielskim klimacie. Skutecznie przełamią też bardziej surowy wystrój. Cynie są nieszkodliwe dla kotów.

Astry

kwiaty bezpieczne dla kota - astry

Astry to kolejny bezpieczny kwiat, którego możemy użyć do ozdoby domu lub mieszkania, w którym przebywa kot. Niektóre astry posiadają gęste płatki, inne są w nie mniej obfitujące. Mogą występować w rozmaitych kolorach, w tym w wyróżniającym się mocnym odcieniu niebieskiego. W naszych ogrodkach rosną od wiosny do jesieni. Piękny bukiet z astrami możemy kupić również w kwiaciarni.

Słoneczniki

kiwaty bezpieczne dla kota - słoneczniki
Kilka sztuk pokaźnych rozmiarów słoneczników będzie pięknie prezentować się w wysokim wazonie. Krócej przycięte mogą stworzyć bujny bukiet będący wyraźną ozdobą stołu. Są z pewnością niebanalnym prezentem dla bliskiej osoby. Dla kota są całkowicie bezpieczne.

Dalie

kwiaty bezpieczne dla kota - dalie

Kompozycje z dalii są niezwykle popularne. Są częstym elementem bukietów imieninowych i ślubnych. Rozetkowa struktura kielicha sprawia, że prezentują się bardzo urokliwie. A mnogość barw pozwoli dopasować je do każdego wnętrza. Bezpieczne dla mruczka.

Lwie paszcze

kwiaty bezpieczne dla kota - lwia paszcza
Nazwa tych kwiatów wzięła się od nietypowego kształtu kielicha, który przypomina paszczę lwa. Pomimo groźnie brzmiącej nazwy, kot w otoczeniu paszczy lwa może czuć się bezpiecznie. Kwiatki są nieszkodliwe dla kota.