Nowa usługa inPost Elektro Zwroty pomoże pozbyć się domowych elektrośmieci

Nowa usługa inPost Elektro Zwroty pomoże pozbyć się domowych elektrośmieci

25 listopada 2021 0 przez Redakcja To Kocham

Ekologiczne życie wymaga pewnego wysiłku. Wybieranie produktów nieopakowanych w sztuczne tworzywa i najlepiej lokalnych, oszczędzanie prądu i wody, szukanie przedmiotów z drugiej ręki zamiast kupowania nowych, segregowanie odpadów i oddawanie niektórych z nich takich jak baterie czy elektronika do specjalnych punktów odbioru. To wszystko wymaga zaangażowania. A trzeba też zauważyć, że wiele osób zamiast dbałości o środowisko, wybiera jednak własną wygodę. Lub po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, że robi coś niewłaściwego wyrzucając zepsuty telefon do standardowego kontenera na śmieci.Firma inPost wyszła z inicjatywą, która może pomóc ograniczyć problem nieprawidłowego wyrzucania elektrośmieci. Jednocześnie mając na celu podarowanie uszkodzonym sprzętom drugiego życia lub odzyskanie ich części do ponownego wykorzystania. Usługa inPost Elektro Zwroty umożliwia wysłanie niesprawnego sprzętu do firmy, która specjalizuje się w ocenie potencjału naprawy sprzętu, ponownego użycia sprawnych części lub odzyskania z nich materiałów. Jeżeli naprawa jest opłacalna, przedmiot zostanie przywrócony do sprawności i przekazany do dalszego użycia. Sprzętami, które nie spełniają kryteriów zajmą się zakłady przetwarzania. Mogą odzyskać z nich nawet 80% materiałów. Zostaną one wykorzystane do produkcji innych urządzeń.

inpost ekozwroty paczkomat

Jak oddać złużyty sprzęt w usłudze inPost Elektro Zwroty?

Nadanie paczki Elektro Zwroty jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie re-paczka.pl i z pomocą przesłanego drogą e-mail kodu nadać paczkę w paczkomacie. Paczkomaty stały się bardzo popularne, a ich liczba dawno przekroczyła 10 tysięcy, dlatego większość osób nie powinna mieć kłopotu z wysłaniem paczki zawierającej kłopotliwy sprzęt.elektrośmieci inpost paczkomat

Jakie elektrośmieci można zwrócić w paczkomacie inPost?

Lista sprzętów, które możemy nadać z Elekro Zwrotami jest całkiem pokaźna. Są to przede wszystkim:

 • laptopy, komputery, tablety oraz telefony
 • małe sprzęty AGD takie jak suszarki, prostownice, opiekacze itp.
 • radia, sprzęt audio
 • elektronarzędzia,
 • zabawki
 • sprzęty fotograficzne, video
 • drony, sprzęt sportowy.

Rozwiązanie może być wybawieniem szczególnie dla posiadaczy dzieci. Elektroniczne zabawki to rodzaj elektroniki, która wyjątkowo często ląduje w niewłaściwych kontenerach. A zdarza się, że dzieci od maleńkości posiadają ich wiele i przy zabawie często dochodzi do ich usterek. Są to różnego rodzaju grające telefony, świecące samochodziki, pozotywki, roboty, zdalnie sterowane maszyny i wiele innych.Jakich elektrośmieci nie pozbędziemy się z inPost Elekto Zwroty?

Nie wszystkich problematycznych odpadów będziemy mogli pozbyć się z nową usługą inPost. Tych przedmiotów nie wysyłaj paczką:

 • baterii
 • żarówek
 • odpadów chemicznych i medycznych
 • niekompletnego sprzętu

Żeby mieć czyste sumienie, stosuj się do powyższych wytycznych. Celem usługi ma być przecież dbałość o środwisko, a nie zrzucenie odpowiedzialności za śmieci na kogoś innego.