ogrodzenie na drutach

Niezwykłe koronkowe płoty na szydełku

Mieszkająca w Hamnavoe na Szetlandach Anne Eunson ma nieprzeciętny talent do robótek ręcznych. Jej pasja do robienia na drutach narodziła się w dzieciństwie i od tamtej pory była szlifowana. W pewnym momencie życia Anne usłyszała o dzierganych płotach. I tak zrodziła się w jej głowie myśl o stworzeniu własnego niezwykłego płotu:

robienie ogrodzenia na drutach

ogrodzenie zrobione na drutach anne

Specjalna koronka powstawała przez trzy tygodnie z użyciem wytrzymałego sznurka. Takiego, z którego powstają również sieci rybackie narażone na obciążenia. Płot pomimo subtelnego uroku jest więc odporny na niesprzyjające warunki pogodowe – deszcz czy wiatr.

Przyznajcie sami, że płot zrobiony przez Anne prezentuje się naprawdę niebanalnie. Podobnego zdania byli jej sąsiedzi. Wielu z nich poprosiło ją o zrobienie ogrodzenia dla nich.

Koronkowe płoty tylko na Szetlandach

Dziergane ogrodzenia znajdziemy nie tylko w Hamnavoe u Anne i jej sąsiadów. Holenderski Demakersvan tworzy je z drutu na zamówienie dla klientów z całego świata. Dzięki temu, możesz je zamontować wokół własnego podwórka nie mając talentu do robótek ręcznych czy też zdolnej i życzliwej sąsiadki.

ogrodzenie z koronki demakersvan

Równie piękne są inne inspirowane koronką prace holenderskiego zespołu takie jak panele umieszczone w sklepie spożywczym w Australii:

koronkowe panele