czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy

Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy?

Piękne i zadbane paznokcie są wizytówką kobiety. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru mnóstwo typów lakierów, które zdobią płytkę paznokcia przeróżnymi kolorami. Lubicie manicure wykonany za pomocą lakieru hybrydowego, ale męczy Was jego czasochłonność i konieczność utwardzania lakieru lampą? Zastanawiacie się czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule!Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy?

Klasyczny lakier hybrydowy (niestety) wymaga utwardzania za pomocą specjalnej lampy UV/LED. W przeciwnym razie może spływać lub nieestetycznie się odkształcać co zepsuje cały efekt. Na szczęście istnieją na rynku pewne kosmetyczne alternatywy, które łączą w sobie wygodę zwykłego, szybkoschnącego lakieru do paznokci i trwałość charakterystyczną dla lakierów hybrydowych.

Alternatywy dla klasycznego lakieru hybrydowego

Lakiery żelowe zwane też lakierami hybrydowymi bez lampy

Lakiery żelowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje właściwości. Wykazują się znacznie lepszą trwałością niż zwykłe lakiery. Bez utwardzania lampą potrafią ładnie prezentować się na paznokciach przez około 7-14 dni. Dla jednych osób może być to wadą, ale zwróćmy uwagę, że paznokcie cały czas rosną i już po tygodniu pojawia się widoczny „odrost”. Taki manicure i tak wymagałby poprawek by dłonie wyglądały na eleganckie i zadbane. Poza tym każda kobieta lubi odmianę, a przy lakierze żelowym częściej i znacznie sprawniej można żonglować kolorami. Zmywanie lakieru hybrydowego do stosowania bez lampy jest też dużo łatwiejsze oraz mniej obciążające dla płytki paznokcia. Z takim lakierem poradzi sobie nawet najzwyklejszy zmywacz do paznokci. Szkodliwy aceton nie jest w tym przypadku wymagany!

Lakiery winylowe

Kolejne udane połączenie lakierów klasycznych i hybrydowych. Zapewniają atrakcyjne wykończenie oraz akceptowalną trwałość. Lakiery winylowe dostępne są w wielu pięknych kolorach i odcieniach. Są przyjemniejsze w stosowaniu oraz wymagają mniejszego nakładu czasu. Manicure z wykorzystaniem lakierów winylowych z łatwością wykonacie w domowym zaciszu. Lakiery winylowe bez lampy są świetnym rozwiązaniem dla osób mniej doświadczonych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z własnoręcznym malowaniem paznokci.Lakiery ceramiczne

Lakiery ceramiczne (podobnie jak żelowe i winylowe) wykazują się porównywalną trwałością – maksymalnie do dwóch tygodni. Właściwie jedyną różnicę stanowi fakt, że zawierają nieco inne składniki w swoim składzie. Eksperymentujcie i znajdźcie lakier do stosowania bez lampy, który sprawdzi się na Waszych paznokciach najlepiej!

Sposoby na przedłużenie trwałości lakieru hybrydowego bez lampy

Utwardzający top coat

Lakiery do stosowania bez lampy można dodatkowo pokrywać tak zwanym top coat’em, który ma za zadanie utwardzić płytkę paznokcia (nawet bez lampy UV/LED), zapobiec odpryskiwaniu lakieru, wygładzić powierzchnię, zabezpieczyć, nadać blasku i podbić kolor. Ciekawostką jest też to, że istnieją lakiery typu top coat o wykończeniu matowym.