jak spać żeby nie szkodzić włosom

Jak spać, żeby nie szkodzić włosom?

Dbanie o włosy to coś więcej niż nakładanie na nie olejku, bądź odżywki. Okazuje się bowiem, że to w jaki sposób śpimy ma ogromny wpływ na ogólny wygląd i zdrowie włosów! W poniższym artykule znajdziecie odpowiedzi na pytania jak spać by nie szkodzić włosom, jak spać w mokrych włosach oraz w jakie produkty się zaopatrzyć, by zadbać o fryzurę nocą.Jak spać, żeby nie szkodzić włosom?

Istnieje kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać.

  • Delikatne rozczesywanie włosów przed snem pomoże Wam ograniczyć efekt kołtunienia się pasm w trakcie snu.
  • Dobrym pomysłem jest także wymiana starych bawełnianych lub wykonanych z tworzyw sztucznych poszewek i zastąpienie ich jedwabnymi odpowiednikami. Możecie także pokusić się o zakup chust, bądź specjalnych jedwabnych czepków. Jeżeli Wasz obecny budżet nie pozwala na taki wydatek warto poszukać w swoim domu poszewek lub chust wykonanych z satyny. Ten śliski materiał imitujący naturalny jedwab sprawdzi się jako jego tańsza alternatywa. Nie jest oczywiście równie skuteczny, jednak wciąż stanowi dużo lepszy wybór niż szorstkie poszewki.
    Dobór odpowiedniej poduszki także zapewni poprawę wyglądu włosów. Zastąpcie zbyt miękkie puchowe poduszki, płaskimi, ortopedycznymi odpowiednikami. Zyskają na tym nie tylko Wasze włosy, ale i kręgosłup!
  • Sprytnym trikiem jest nakładanie na włosy przed snem naturalnych olejków (całonocne olejowanie przynosi dużo szybsze i bardziej spektakularne efekty odżywienia!), silikonowego serum (które można wzbogacić choćby kropelką naturalnego oleju) lub odżywką bez spłukiwania. Tak otulone włosy będą mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, które występują w trakcie snu.
  • Kolejnym pomysłem, który pokochają zwłaszcza fanki pełnych objętości fal, jest możliwość spania w specjalnym jedwabnym wałku, który służy do kręcenia włosów bez użycia ciepła. Wystarczy owinąć wokół niego suche włosy przed snem, rano delikatnie rozplątać, ewentualnie utrwalić fryzurę lakierem i gotowe. W ten sposób unikacie dodatkowo konieczności stylizacji włosów na gorąco, która niszczy włosy oraz przyczynia się do ich wykruszania.
  • Nigdy nie kładźcie się spać z mokrymi włosami! Lepiej postawcie na suchy szampon. Jeśli wiecie, że z pewnością nie wystarczy Wam czasu na wysuszenie włosów przed snem, nałóżcie pudrowy produkt, dokładnie wmasujcie go w skórę głowy i nieestetycznie przetłuszczone włosy na długości. Rano dokładnie wyszczotkujcie pasma. W ten sposób pozbędziecie się nadmiaru kosmetyku oraz nadacie włosom objętości

Jak spać w mokrych włosach?

Odpowiedź brzmi: najlepiej w ogóle tego nie robić. Jednak życie życiem i czasem zdarza się, że najzwyczajniej w świecie nie ma innej możliwości, jak położenie się do łóżka z mokrymi włosami. Co zrobić by ograniczyć ryzyko uszkodzeń mechanicznych? Pamiętajcie by ostrożnie i bardzo dokładnie rozczesać włosy przed snem. Dobrym pomysłem jest nałożenie na włosy jakiegoś ochronnego kosmetyku i dokładne wmasowanie go w pasma jeszcze przed przystąpieniem do rozczesywania. Znacznie ułatwi to cały proces. Warto związać włosy i w ten sposób ograniczyć ryzyko obudzenia się z trudnym do rozsupłania kołtunem. Najlepszym rozwiązaniem byłby luźny warkocz lub jedwabny wałek do stylizacji włosów na zimno, ale istnieje wtedy ryzyko, że Wasze włosy nie wyschną do rana. Ta metoda dobrze się sprawdzi, jeśli Wasze włosy są tylko trochę wilgotne. Ociekające wodą pasma najlepiej zebrać w koński ogon za pomocą miękkiej frotki. Włosy w takiej fryzurze z pewnością zdążą wyschnąć przez noc, jednak mogą nabrać nieestetycznych odkształceń. Dużo zależy tu od podatności Waszych kosmyków na odgniecenia. Jedwabna poszewka również zminimalizuje ewentualne uszkodzenia spowodowane snem z mokrymi włosami.Gadżety do włosów, które pomogą ochronić włosy przed zniszczeniami i ładnie wystylizują fryzurę

Wiecie już jak spać żeby nie szkodzić włosom, ale czy wiecie jakich produktów najlepiej użyć by dodatkowo obudzić się z burzą sprężystych loków?

Wybierać możecie spośród kilku (mniej lub bardziej wygodnych) opcji. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się zestawy do stylizacji włosów w trakcie snu. Najbardziej pożądanym włosowym gadżetem jest obecnie jedwabny wałek na który zawija się włosy przed pójściem do łóżka.

Alternatywą są typowe gąbczaste papiloty, chociaż dużo ciekawszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem są elastyczne wałki z zatopionym w nich drutem, który pozwala na wygodniejszą aplikację. W sieci krążą filmiki, w których pomysłowe kobiety samodzielnie wykonują imitację drogiego jedwabnego zestawu do stylizacji włosów bez użycia ciepła. Jak to robią? Wykorzystują do tego kilka papilotów z drutem w środku i… parę skarpetek. Wystarczy do każdej ze skarpetek włożyć kilka papilotów (w zależności od tego jaka grubość fal najbardziej Wam odpowiada możecie dorzucić ich więcej lub mniej), zawinąć włosy w taki sposób jakbyście nawijały je na wałek, zagiąć końce i już. Możecie także dla dodatkowej ochrony nałożyć jedwabny czepek. Rano będziecie cieszyć się pięknymi falami!