metody na porost włosów

Te trzy sposoby to największe hity na porost włosów

Przyspieszanie porostu oraz zagęszczanie włosów to od zawsze gorące tematy. Rynek kosmetyczny pełen jest przeróżnych produktów, które mają za zadanie pomóc w walce z wypadaniem włosów, bądź ułatwiać proces zapuszczania kosmyków. Dziś skupimy się na trzech hitach na porost włosów. Znajdziecie tu najważniejsze informacje na temat polecanych metod i naturalnych składników, które pozytywnie wpłyną na Wasze pasma!O masażu skóry głowy – dlaczego jest tak ważny dla przyspieszania wzrostu włosów?

Masaż skóry głowy ma mnóstwo dobroczynnych właściwości:

 • fantastycznie relaksuje i obniża poziom stresu
 • pobudza mikrokrążenie w skórze głowy dzięki czemu poprawia ukrwienie
 • dotlenia skórę głowy oraz mieszki włosowe dzięki czemu więcej pożytecznych substancji dociera do cebulek włosowych
 • przyspiesza porost włosów
 • wyraźnie wzmacnia i ogranicza wypadanie włosów
 • stymuluje nowe włosy do wzrostu (wywołuje efekt „wysypu” babyhair, dzięki czemu w dłuższej perspektywie zagęszcza fryzurę)

Jak poprawnie wykonywać masaż skóry głowy by przyspieszać porost włosów?

Kluczowa jest tu nie tyle technika sama w sobie co regularność i delikatność. Skuteczny masaż skóry głowy wykonać można przy pomocy opuszków palców lub specjalnych masażerów dostępnych w drogeriach oraz sklepach internetowych (np. metalowy masażer „pająk” z odnogami zakończonymi małymi kulkami). Przy wrażliwej skórze głowy zazwyczaj najlepiej sprawdza się klasyczny masaż przy użyciu rąk.

Masaż warto poprzedzić aplikacją na skórę wcierki lub olejku, dzięki czemu ułatwimy składnikom penetrację do głębszych warstw skóry. W ten sposób cebulki włosów zostaną znacznie lepiej dotlenione, odżywione, a co za tym idzie efekt przyspieszenia wzrostu włosów będzie o wiele szybszy.

Wystarczy już około 5-10 minut (najlepiej kilka razy w tygodniu) by poprawić ukrwienie i pobudzić mieszki włosowe.

Masaż skóry głowy przyspieszający porost włosów – krok po kroku

 1. Dokładnie rozczesz włosy i nałóż na nie kroplę olejku lub serum (dzięki temu zniwelujesz plątanie się włosów).
 2. Nałóż na skórę wcierkę lub olejek (np.wcierka Banfi Hajszesz, olejek Khadi).
 3. Masaż rozpocznij od czoła i powoli kieruj się w tył głowy.
 4. Delikatnie uciskaj skórę głowy wykonując opuszkami palców małe kółka.
 5. Następnie uciskaj skórę za pomocą całej dłoni (wciąż wykonując kuliste ruchy).
 6. Masaż możesz zakończyć głaskaniem głowy oraz ponownym rozczesaniem włosów (np. przy pomocy pobudzającej krążenie szczotki z naturalnej szczeciny dzika).

Wskazówka:

Masaż skóry głowy najlepiej wykonywać wieczorem. Zabieg nie tylko relaksuje i ułatwia zasypianie, ale także (niestety) przyspiesza przetłuszczanie się włosów (nawet w przypadku wykonywanie masażu na sucho bez dodatku wcierki lub olejku).

Właściwości olejku rozmarynowego w pielęgnacji włosów

 • ogranicza wypadanie włosów (wykazuje skuteczność nawet w łysieniu typu androgenowego)
 • stymuluje porost nowych włosków
 • działa przeciwłupieżowo i przeciwzapalnie
 • usprawnia krążenie krwi w skórze głowy
 • nabłyszcza włosy oraz dodaje im elastyczności
 • chroni przed szkodliwym działanie promieniowania UV

Jak stosować olejek rozmarynowy by przyspieszyć porost włosów?

Metod jest kilka. Zdecydowanie najłatwiejszą i najszybszą w stosowaniu jest wzbogacanie porcji szamponu (tuż przed użyciem) o kroplę lub dwie olejku rozmarynowego. Wystarczy dokładnie zmieszać olejek z kosmetykiem myjącym i umyć włosy jak zwykle. To prosty rytuał, ale nie warto się do niego ograniczać.Olejek rozmarynowy świetnie rozpuszcza się w olejach i alkoholu. Jeśli Wasza skóra jest bardzo sucha i podatna na podrażnienia terapia olejami sprawdzi się dużo lepiej. Możecie wykonać własną wcierkę/olejek, lub skorzystać z dostępnych w drogeriach produktów. Na około łyżeczkę dowolnego oleju (np. kokosowy) użyjcie 2-3 krople olejku rozmarynowego. Zmyjcie po godzinie.

By dostrzec poprawę warto nakładać produkty z olejkiem rozmarynowym minimum raz w tygodniu.

Olej rycynowy – hit na porost włosów

Olejek rycynowy to znane od wieków remedium na wypadanie włosów i przyspieszanie porostu. Olejek rycynowy warto przed użyciem delikatnie podgrzać by ułatwić sobie nakładanie go na skórę głowy oraz wzmocnić jego korzystne działanie. Olejek rycynowy przynosi dobre efekty przy regularnym stosowaniu. Jest łatwo dostępny, tani i bardzo wydajny (wystarczy nakładać około jednej łyżeczki olejku). Nie tylko przyspiesza porost włosów, ale także uelastycznia skórę oraz ogranicza przetłuszczanie się włosów!

Masaż skóry głowy, olejek rozmarynowy lub rycynowy to recepta na długie i piękne włosy. To najlepsze (naturalne) środki na porost włosów – skuteczne i niedrogie.