Najlepsze parki rozrywki w Polsce

Najlepsze parki rozrywki w Polsce

19 maja 2021 0 przez Redakcja To Kocham

Parki rozrywki to miejsca, do których warto udać się z rodziną, by przez cały dzień korzystać z dostępnych tam atrakcji. Rollercoaster, karuzele i inne rozrywkowe urządzenia zapewniają wiele godzin zabawy w świetnym nastroju. Przed wizytą w lunaparku warto zadbać o wolne w pracy i odpowiednio wczesne pojawienie się na miejscu. Dodatkowo bardzo często tego typu parki mają również atrakcje wodne. Jakie lunaparki w Polsce są najbardziej polecane? Oto lista sprawdzonych miejsc w Polsce, w których czeka na nas mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Park rozrywki w Chorzowie „Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko”

Ten lunapark to kultowe miejsce. „Legendia” istnieje od naprawdę wielu lat. Oczywiście jest stale unowocześniana, ale jako miejsce zabaw dostarczała rozrywki już niejednemu pokoleniu. Czym się wyróżnia „Legendia”? Ten lunapark jest największym tego typu miejscem na terenie Górnego Śląska i zdobył w tym regionie kraju sporą renomę. Jest to również jeden z największych lunaparków w Polsce. Atrakcje czekają w Chorzowie na osoby w każdym wieku. Rollercoaster „Lech Coaster”, karuzela „Circus Hoppala”, pędzące koło „Phoenix”, czy też gigantyczny diabelski młyn podnoszą poziom adrenaliny u każdego. Doskonała zabawa towarzyszy także korzystaniu z pozostałych urządze. „Legendia” to miejsce, które każdy fan lunaparków w Polsce powinien odwiedzić.

Park rozrywki „Energylandia” w Zatorze

Zator to miasto w województwie małopolskim. To właśnie tutaj w 2014 roku powstał największy w Polsce park rozrywki. Najlepsze atrakcje czekają na gości w sześciu strefach tematycznych. Bajkolandia, Strefa famillijna, Strefa ekstremalna, Smoczy Gród i Water Park to strefy dedykowane kolejno: dzieciom, całym rodzinom, miłośnikom mocnych wrażeń, fanom średniowiecznego świata oraz fanom wodnych atrakcji. Warto dodać, że w roku 2020 w opisywanym lunaparku pojawiła się nowa strefa, czyli Aqualantis o obszarze aż 6 hektarów. Na terenie jednego z najlepszych parków rozrywki w Polsce odnaleźć można łącznie około 75 atrakcji oraz 4 sceny widowiskowe. Każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie pośród ogromnej liczby bardziej i mniej popularnych urządzeń dostarczających rozrywki.

”Park Sowiński”, czyli Park rozrywki we Władysławowie

Stacjonarne wesołe miasteczko, które znajduje się we Władysławowie, zostało otwarte w roku 1997. Jako jeden z najlepszych parków rozrywki w Polsce „Park Sowiński” pochwalić się może atrakcjami dla odwiedzających w każdym wieku. Klasyczna kolejka górska „Tajfun” jest naprawdę oblegana i dostarcza rozrywki tysiącom turystów. Możliwa w „Parku Sowińskim” jest także jazda go-kartami. Spora liczba pozostałych urządzeń na terenie władysławowskiego parku rozrywki dostarcza ogromnej dawki adrenaliny, a dla osób, które chcą się rozbawić, czeka specjalnie przygotowany „Gabinet Krzywych Luster”. Opisane zostały tylko niektóre ze wszystkich dostarczających frajdy atrakcji. Wybierając się do tego lunaparku, warto zarezerwować cały dzień, aby nie musieć spoglądać na zegarek w obawie, że nie zdążymy przetestować każdej atrakcji.

”Jurapark” w Krasiejowie

Jedna z najlepszych rozrywkowych atrakcji na całej Opolszczyźnie to park rozrywki w Krasiejowie. Krasiejów to wieś w Polsce położona na terenie województwa opolskiego w gminie Ozimek. Wspomniany „Jurapark” to kompleksowy park rozrywki, którego osią tematyczną są dinozaury. W niesamowicie nowoczesnym kinie 5d można zobaczyć stworzenia, które wyginęły bardzo wiele lat temu. Dodatkowo na terenie lunaparku znajdują się atrakcje takie jak: naturalnych rozmiarów modele gadów, wydarte ziemi skamieliny i szczątki dinozaurów, oceanarium, robiące niesamowite wrażenie Muzeum Ewolucji, w którym to, co wirtualne miesza się z tym, co fizyczne, a także typowe atrakcje rodzinnego parku rozrywki. Wakacje, weekend lub ferie zimowe to świetny czas na to, aby sprawdzić wszystkie dostępne atrakcje. W „Juraparku” rozrywka na wysokim poziomie jest zagwarantowana odwiedzającym z każdej grupie wiekowej.

Łeba Park

W Łebie znajduje się spory lunapark o powierzchni 20 hektarów. Na jego terenie można skorzystać między innymi z ciuchci, kina 7D, Mini Zoo, pojazdów Flinstonów oraz Placu zabaw. W otoczeniu rozmieszczone jest aż 100 prehistorycznych gadów. Pradawna chata oraz groty przedstawiające życie Neandertalczyków są dodatkową atrakcją. Na terenie jednego z najlepszych parków rozrywki w Polsce można zapoznać się również ze starodawnym rzemiosłem, takim jak tkactwo, czy garncarstwo. Będąc w Łebie lub okolicach z całą pewnością warto odwiedzić to miejsce.
Parki rozrywki w Polsce zapewniają coraz nowocześniejsze atrakcje. Gdy pogoda dopisuje, warto wybrać się do któregoś z powyżej opisanych lunaparków i przekonać się, jak wiele rozrywki są w stanie zapewnić każdemu. Lunaparki to doskonałe miejsca dla par, małżeństw i całych rodzin. Coraz większa liczba tego typu miejsc w Polsce obliguje zarządzających do podnoszenia poziomu atrakcji. Nowoczesne i zajmujące bardzo dużą przestrzeń parki rozrywki robią wrażenie nawet na osobach, które miały okazję spędzić czas w zagranicznych lunaparkach.